top of page

Manicure dla Stewardes


 Stewardesy są reprezentantami swoich linii lotniczych, dlatego powinny wybierać manicure estetyczny i elegancki , który będzie podkreślał ich profesjonalizm i uprzejmość wobec pasażerów, jednocześnie respektując regulaminy swoich linii lotniczych


Paleta kolorów paznokci akceptowana przez różne linie lotnicze może się nieco różnić, ale istnieją pewne ogólne wytyczne, które są powszechnie akceptowane.Kształt paznokci


Istnieje kilka powszechnie akceptowanych kształtów paznokci, które są uważane za profesjonalne i estetyczne w środowisku lotniczym.


Owalny: Paznokcie o owalnym kształcie są popularne w branży lotniczej, ponieważ są eleganckie, delikatne i uniwersalne. Ten kształt pasuje do większości dłoni i jest łatwy do utrzymania.

Kwadratowy: Kwadratowe paznokcie są również często akceptowane. Są one proste, wyraziste i nadają dłoni elegancki wygląd.

Jednak należy uważać, aby nie dopuścić do zbyt ostrych krawędzi, które mogą być uznane za niebezpieczne.

Almond (Migdałowy): Paznokcie w kształcie migdałów są delikatne i kobiece. Ten lekko spiczasty kształt jest elegancki i może być odpowiedni dla stewardes, o ile jest zachowany w umiarkowanych wymiarach.

Squoval (Kwadratowy-Owalny): To połączenie kwadratowego i owalnego kształtu, które jest bardzo popularne w środowisku biznesowym. Paznokcie są nieco wydłużone, ale mają zaokrąglone rogi, co sprawia, że są eleganckie i profesjonalne.

Owalny lub kwadratowy kształt paznokci jest powszechnie akceptowany, ponieważ jest elegancki i uniwersalny.


!!! Ważne jest również, aby pamiętać o bezpieczeństwie.

Długie paznokcie lub ostry manicure mogą stanowić ryzyko dla pasażerów w razie potrzeby udzielenia pierwszej pomocy.

Dlatego wiele linii lotniczych wymaga, aby paznokcie personelu były krótkie i dobrze utrzymane.

Paleta kolorów paznokci

Neutralne Kolory

 Większość linii lotniczych preferuje neutralne kolory paznokci, takie jak beże, nude, delikatne pastele. Te kolory są uniwersalne, eleganckie i pasują do większości strojów personelu pokładowego.


French Manicure

French manicure, czyli biały pasek na końcówce paznokcia z jasnym różowym lub bezowym, jest często akceptowany przez linie lotnicze.

Jest elegancki, subtelny i pasuje do wielu stylizacji.


Klasyczna Czerwień

Czerwony manicure jest synonimem klasyki i elegancji.

Niektóre linie lotnicze akceptują ten klasyczny kolor, jednak zazwyczaj preferują bardziej stonowane odcienie czerwieni, takie jak burgund czy ciemna czerwień.


Wybór manicure'u dla stewardes zależy od polityki konkretnej linii lotniczej.

Ważne jest, aby manicure był starannie wykonany, aby podkreślić  elegancji i profesjonalizm.

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Henna brwi

Comments


bottom of page