top of page

Proces sterylizacji narzędzi w salonie stylizacji paznokci Celebrity Nails.

Zaktualizowano: 13 mar

Ważne aspekty zapewniające bezpieczeństwo klientów, salon manicure utrzymuje wysokie standardy higieny i sterylizacji, co jest kluczowe dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów.

1. Edukacja personelu:

Personel salonu manicure powinien być odpowiednio przeszkolony w zakresie higieny i sterylizacji, aby zapewnić prawidłowe stosowanie procedur oraz bezpieczeństwo klientów.2. Posiadanie autoklawu:
Wiele salonów manicure stosuje autoklawy do sterylizacji narzędzi. Autoklawy są urządzeniami, które używają wysokiego ciśnienia i temperatury do zabijania bakterii, wirusów i innych patogenów.

Narzędzia są umieszczane w autoklawie przez określony czas, aby zapewnić skuteczną sterylizację.3. Używanie jednorazowych produktów:

W salonach manicure stosuje się także jednorazowe produkty, takie jak pilniczki, bloki polerskie, ręczniki, rękawiczki i opakowania na narzędzia.

Używanie jednorazowych produktów pomaga uniknąć ryzyka przenoszenia infekcji między klientami.


4. Regularne czyszczenie i dezynfekcja powierzchni:

Powierzchnie, takie jak stoły, fotele i blat, również powinny być regularnie czyszczone i dezynfekowane, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków.


5. Dezynfekcja narzędzi:

Wszystkie narzędzia używane do manicure, takie jak nożyczki, cążki, łopatki powinny być dokładnie dezynfekowane po każdym użyciu.

Dezynfekcja może być wykonana za pomocą specjalnych środków dezynfekujących zgodnie z instrukcjami producenta.Proces sterylizacji narzędzi w salonie manicure:1. Czyszczenie:

Po każdym użyciu narzędzia manicure, takie jak nożyczki, cążki, pilniczki itp., należy najpierw dokładnie wyczyścić. Wszelkie pozostałości, takie jak resztki lakieru do paznokci, skórki czy zanieczyszczenia, należy usunąć. Można to zrobić poprzez mycie w ciepłej wodzie z mydłem lub specjalnym środkiem do czyszczenia narzędzi.


2. Dezynfekcja:

Po dokładnym wyczyszczeniu narzędzia należy poddać procesowi dezynfekcji. W salonach manicure zazwyczaj stosuje się specjalne środki dezynfekcyjne, które są skuteczne w zabijaniu bakterii, wirusów i grzybów. Narzędzia należy zanurzyć w środku dezynfekcyjnym i pozostawić na odpowiedni czas zgodnie z instrukcjami producenta.


3. Sterylizacja w autoklawie:

Po dezynfekcji narzędzia poddajemy procesowi sterylizacji.

Narzędzia pakujemy do torebek do sterylizacji.

Następnie umieszczamy w autoklawie, gdzie są wystawiane na wysoką temperaturę i ciśnienie pary, co zabija wszelkie pozostałe mikroorganizmy.


5. Cykl sterylizacji:

Po ustawieniu parametrów autoklaw rozpoczyna cykl sterylizacji. Woda w autoklawie zostaje podgrzana do odpowiedniej temperatury, tworząc parę, która jest wtłaczana do komory autoklawu. Para ta jest utrzymywana przez określony czas, aby zapewnić skuteczną sterylizację narzędzi.4. Przechowywanie:

Po sterylizacji narzędzia należy przechowywać w sposób zapewniający zachowanie ich sterylności do kolejnego użycia. Narzędzia są umieszczane w specjalnych pojemnikach, aby uniknąć zanieczyszczenia.


5. Dokumentacja:

W niektórych salonach manicure prowadzona jest dokładna dokumentacja procesu sterylizacji narzędzi. Informacje takie jak data sterylizacji, rodzaj narzędzia i numer partii mogą być rejestrowane, aby zapewnić przejrzystość i śledzenie procesu sterylizacji.


Przestrzeganie tych kroków zapewnia, że narzędzia używane w salonie manicure są bezpieczne i pozbawione ryzyka przenoszenia infekcji między klientami.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page